meble Nolte
RSS - Interio, kuchnie niemieckie Nolte KuchenEmail - Interio, kuchnie niemieckie Nolte KuchenGoogle - Interio, kuchnie niemieckie Nolte KuchenYouTube - Interio, kuchnie niemieckie Nolte KuchenFacebook - Interio, kuchnie niemieckie Nolte KuchenHome - Interio, kuchnie niemieckie Nolte Kuchen

Ergonomia i Funkcjonalność

Małe odległości, wygodne wysokości pracy i żadnych zbędnych ruchów – to jest ergonomia: dopasowanie kuchni do człowieka. Nigdy odwrotnie.

Małe odległości, wygodne wysokości pracy i żadnych zbędnych ruchów – ergonomia, czyli dopasowanie kuchni do człowieka. Nigdy odwrotnie.

Przy projektowaniu kuchni należy najpierw ustalić, kto będzie w niej najczęściej pracował i do jakiej wysokości użytkownika należy ją dostosować. Jeżeli gotują dwie osoby, należy rozpocząć od „średniej” wielkości akceptowanej dla obojga. Indywidualne, ergonomiczne wysokości robocze można łatwo obliczyć, korzystając z „ergonomicznego wzoru 150”.

Ergonomia i Funkcjonalność

Ergonomiczny wzór 150 – w pozycji stojącej najwygodniej pracuje się, gdy odległość między blatem roboczym a zgiętym łokciem wynosi ok. 150 mm.

Wysoko zabudowana zmywarka i piekarnik pozwalają unikać częstego pochylania się. Jeśli równocześnie zaplanujemy różne wysokości miejsc pracy, każda czynność może być wykonywana przez dowolnego użytkownika kuchni w sposób przyjazny dla kręgosłupa (niższa szafka z płytą do gotowania, gdzie stawiamy np. wysokie garnki i wyższa szafka pod zlewozmywak, którego komora jest opuszczona znacznie poniżej powierzchni blatu roboczego).

Ergonomia i Funkcjonalność

Różne wysokości cokołów, korpusów i blatów umożliwiają uzyskanie ergonomicznej wysokości roboczej dla każdej wysokości ciała. Dzięki temu każdą kuchnię Nolte można dopasować do indywidualnych wymagań. Z zakresem wysokości blatu od 836 do 1 100 mm wszystko jest możliwe!

Kuchnia musi być  funkcjonalna, żeby długo cieszyć się jej pięknem! To najwyższa sztuka planowania kuchni – tak ukryć zapasy, garnki, naczynia i przybory kuchenne, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Wszystko powinno mieć swoje miejsce i być jak najlepiej dostępne.

Ergonomia i Funkcjonalność

To wysokie wymagania… ale można je łatwo spełnić dzięki oferowanym przez Nolte systemom do szuflad. Od talerzy po sztućce, od bloku na noże po uchwyty na butelki – wszystkie elementy są uporządkowane i prezentują się z niezwykłą elegancją. Doskonała organizacja każdego miejsca do przechowywania.

Ergonomia i Funkcjonalność

Nawet szerokie, ciężko załadowane szuflady można otworzyć przy niewielkim nakładzie siły – wystarczy lekkie naciśnięcie na front. Wszystko dzięki zaawansowanemu systemowi elektrycznego wspomagania.

Ergonomia i Funkcjonalność

Kuchnia powinna być zaplanowana tak, aby odpowiadała typowemu dla jej użytkownika przebiegowi pracy. Wszystkie przedmioty niezbędne do wykonywania poszczególnych czynności, znajdują się bezpośrednio na miejscu ich użytkowania: garnki – pod płytą kuchenną, noże – przy blacie roboczym, gąbki do mycia naczyń – przy zlewie.

Ergonomia i Funkcjonalność

Nolte Küchen – szafka narożna Le Mans

Ergonomia i Funkcjonalność

Nolte Küchen – szafka narożna z karuzelą

Ergonomia i Funkcjonalność

Elektryczne wspomaganie otwierania – Nolte

Ergonomia i Funkcjonalność

Ergonomia i FunkcjonalnośćErgonomia i FunkcjonalnośćErgonomia i FunkcjonalnośćErgonomia i FunkcjonalnośćErgonomia i Funkcjonalność
Interio Meble Kuchenne